Jak urządzić salon?

Salon to zwykle jeden z największych pokoi w domu lub mieszkaniu. To właśnie w nim toczy się życie codzienne, przyjmujemy gości, odpoczywamy i wspólnie z domownikami przeżywamy ważne dla nas wydarzenia. Ze względu na jego funkcje, jest to pomieszczenie, które wymaga starannego zaprojektowania wystroju wnętrza.

Wchodząc do salonu znajomych od razu spostrzegamy informacje mówiące nam o ich stylu, charakterze i atmosferze, jaka panuje w całym domu. Oczywiście to działa tak samo w przypadku gości znajdujących się w naszym salonie. Każdy mebel i element wystroju wnętrza jest bardzo ważny, pełni istotną rolę ze względu na swoją funkcję, styl w jakim został wykonany i oczywiście kolor. Całość może być skomponowana harmonijnie i skłaniać do relaksu, jednak w niewprawnych rękach może też wprowadzać wrażenie nieładu lub pomieszczenia niepotrzebnie zagraconego.

Urządzając salon należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, nie ma salonu bez sofy. Ten mebel to podstawa wypoczynku. Częstym błędem w aranżacji wnętrza jest ustawienie sofy bezpośrednio pod ścianą. Jeśli salon nie będzie służył jako parkiet taneczny, nie jest koniecznie ustawianie mebli w taki sposób.

Pamiętajmy również o tym, że o charakterze wnętrza decydują głównie rozwiązania przestrzenne. Atmosferę wypoczynku kreują prawidłowo rozmieszczone źródła światła oraz meble, które rozpraszają je i pochłaniają bądź odbijają sprawiając, że wnętrze jest jaśniejsze.

Świetnym pomysłem dla ludzi aktywnych są regały, na których zagoszczą rodzinne zdjęcia i pamiątki z wakacji. Książki mogą zajmować miejsce na części półek, inne mogą być ozdobione ważnymi dla domowników przedmiotami i fotografiami. Uzyskamy w ten sposób niepowtarzalny domowy klimat.

Salon łączy tradycję z nowoczesnością dzięki meblom wykonanym na specjalne zamówienie. Może być jasny i przestronny lub przyciemniony i klimatyczny. To doskonałe miejsce na instalację ozdobnego kominka. Ostateczny wybór poszczególnych mebli i stylu całego pomieszczenia należy do Ciebie.