Skąd się bierze lustrzany połysk na drewnie?

Czy wiesz w jaki sposób doprowadza się drewno do wysokiego połysku? Uzyskanie wyraźnego, lustrzanego połysku jest możliwe jedynie z pomocą polerki orbitalnej. Urządzenie to jest przez jednych nienawidzone, a przez innych wychwalane pod niebiosa. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta, polerka orbitalna to narzędzie bardzo trudne w użyciu.

Niewłaściwie użyta potrafi zniszczyć doszczętnie zniszczyć polakierowaną wcześniej powierzchnię. W rękach fachowca jest to jednak cudowne urządzenie. Polerka obrotowa z pomocą wydajnej pasty polerskiej jest w stanie maksymalnie wygładzić wierzchnią warstwę lakieru nadając jej niezwykłą głębię i niemal lustrzaną przejrzystość.

Meble wykończone na wysoki połysk najczęściej kojarzą nam się ze starymi szafami, które stały w naszych pokojach dziecięcych za czasów PRL. Dziś jednak technikę polerowania mebli wykorzystuje się, by uzyskać nowoczesny wygląd kuchni bądź salonu. Najnowsze zestawy mebli nie mają nic wspólnego z paskudnymi meblościankami w nieciekawych kolorach. Błyszczące stoły i regały to nieodzowny element minimalistycznie urządzonego, nowoczesnego wnętrza. Dominującym kolorem w tego typu pomieszczeniach są najczęściej surowa biel, czerń lub szarość.

Fronty kuchenne o wysokim połysku często wybierane są przez ludzi młodych podążających za modą. Blaty prawidłowo przygotowane przez specjalistów z naszej firmy, z pomocą mechanicznej polerki, nie są “ozdobione” niechcianymi pęcherzykami powietrza. Staranność wykonania jest naszym atutem i powodem do dumy.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy wybrać do swojej kuchni fronty lakierowane o wysokim połysku, weź pod uwagę fakt, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne. Wymagają one jednak utrzymywania czystości na bieżąco. Na kuchennym blacie stworzonym w ten sposób, tak jak na lustrze, mogą odbijać się odciski palców.

Meble na wysoki połysk mimo swojego piękna, nie są raczej polecane do domów, w których mieszkają małe dzieci i osoby lubiące sterylną czystość. Jeśli jesteś jedną z nich i jednocześnie kochasz wysoki połysk, zastanów się nad wyborem frontów w szkle Lacobel.