Kuchnie pod wymiar - poradnik

Jeśli samodzielnie mierzysz i planujesz rozstawienie mebli kuchennych weź pod uwagę kolejność i wielkość poszczególnych elementów. Pamiętaj o tym, że nawet kilka centymetrów może zdecydować o tym, czy Twoja kuchnia będzie funkcjonalna i wygodna, czy nie. Skorzystaj z kilku zasad, a przygotowywanie posiłków będzie o wiele prostsze.

Po pierwsze: rozmieszczenie mebli i sprzętów kuchennych. Pod żadnym pozorem nie ustawiaj kuchenki obok zlewozmywaka. Położone na suszarce naczynia zawsze będą narażone na opary gotujących się potraw. Tak naprawdę nigdy nie będą czyste. Lodówka powinna stanąć na pierwszym miejscu, bo do niej będziesz najczęściej zaglądać. Nie powinna być zbyt wysoka, byśmy mogli swobodnie wyjmować z niej różne przysmaki. Pod jednym z blatów może kryć się zmywarka. Jeśli jesteś praworęczna, najlepiej jeśli znajdziesz dla niej miejsce na prawo od lodówki. Najwygodniej będzie, by zaraz za zlewem znalazł się blat roboczy, na którym będziesz przygotowywać posiłki. Następna w kolejności powinna stać kuchenka. Dzięki takiemu rozmieszczeniu, krojone na blacie produkty od razu będą mogły trafić do garnka bądź na patelnię. Na końcu powinien znaleźć się blat, na który będzie można odstawić garnek.

Osobom leworęcznym proponujemy lustrzane odbicie takiej kuchni, pamiętaj jednak, że to Ty decydujesz. Jesteśmy w stanie wykonać również nietypowe projekty umeblowania kuchni dużej i małej. Pamiętaj jednak o tym, że gdy zostawisz zbyt mało miejsca wokół mebli, czynności kuchenne staną się uciążliwe. Często klienci zapominają również o tym, by szafki zapewniały odpowiednią ilość miejsca na zapasy i niezbędne sprzęty kuchenne.

Bierzemy również pod uwagę ewentualne problemy techniczne wynikające z faktu, iż ściany mogą nie być idealnie równe. Meble kuchenne przygotowywane na zamówienie korygują niedociągnięcia budowlańców, nie odstają od ścian. Jeśli natomiast zależy Ci na niższych kosztach mebli, zrezygnuj z większej ilości wąskich szuflad na rzecz większej ilości głębszych. Więcej informacji uzyskasz drogą telefoniczną.