Jak urządzić garderobę?

Garderoba to pomieszczenie, na które nierzadko nie ma już miejsca w domu. Poświęcamy mu jedynie kilka metrów kwadratowych tak cennej powierzchni użytkowej i schowanie tam własnych ubrań, torebek i galanterii. Wydzielona w ten sposób przestrzeń sprawia, że nie gromadzimy ciuchów w całym mieszkaniu.

Eksperci niemal jednogłośnie twierdzą, że najlepszym miejscem na usytuowanie garderoby jest przestrzeń wnękowa zlokalizowana nieopodal sypialni. Może to również być osobny pokój, w którym znajdą się jedynie szafy. Najbardziej praktyczne w tego rodzaju pomieszczeniu okazują się być meble przesuwne. Dzięki zastosowaniu tej technologii oszczędzamy miejsce, ponieważ nie musimy rozchylać ogromnych drzwi szafy, by zobaczyć co znajduje się w środku, wystarczy je przesunąć.

Drzwi w szafach przesuwnych mogą zostać wykonane na zamówienie z różnego rodzaju tworzyw, od płyt MDF z lustrem do szkła Lacobel. Można dostosować kolor mebli w garderobie do wystroju sypialni lub zastosować szybę w kolorze mlecznym, aby nadać pomieszczeniu lekkości.

Dobierając meble do konkretnego pomieszczenia, które przeznaczamy na garderobę, należy pamiętać o tym, by zostawić odpowiednie dużo miejsca na swobodne przemieszczanie się i ubieranie. Siedemdziesiąt centymetrów to minimalna odległość jednej szafy od drugiej, która zapewnia swobodę ruchów.

Niestety nie każdy ma możliwość zagospodarowania oddzielnego pomieszczenia na garderobę. Dla tych z państwa, którzy z jakichkolwiek względów wolą mieć pojedynczą szafę przesuwną, przygotowaliśmy propozycję wykonania na zamówienie dokładnie takiego mebla, jakiego Państwo oczekują. Istnieje możliwość zamontowania półek, drążków na wieszaki i szuflad w dowolnej konfiguracji. Półki są nieodzownym elementem szafy, który umożliwia przechowywanie bluz i swetrów, wieszaki przydadzą się na okrycia wierzchnie, a szuflady są idealne do przechowywania bielizny.

Nie ważne, czy masz mnóstwo miejsca na garderobę, czy możesz poświęcić jedynie kilka metrów kwadratowych na wysoką szafę, zadzwoń do nas, a przygotujemy meble, które doskonale sprawdzą się w Twoim wnętrzu.