Meble w stylu empire

Czy chcieliby Państwo mieszkać w swoim domu tak, jak królowie mieszkali niegdyś w swych pałacach? Nic nie stoi na przeszkodzie! Przedstawiamy państwu propozycję wykonania na zamówienie mebli drewnianych w stylu Empire. To połączenie nowoczesności i sztuki użytkowej inspirowanej starożytnym Rzymem spodoba się wszystkim tym, którzy lubią bogaty wystrój wnętrza. Styl Empire został rozpowszechniony we Francji przez Napoleona w XIX wieku.

Dziś, w pomieszczeniach urządzonych w stylu Empire dominują wyszukane zdobienia połączone z wojskową symboliką. Z jego pomocą łączymy przepych zdobień z surowością litego drewna. Charakterystyczne dla tego stylu ogromne łoża upiększane są często przez zwiewne moskitiery. Oprócz ozdobnych mebli ważne są również dodatki pod postacią ciężkich, wzorzystych zasłon okiennych oraz akcesoriów stylizowanych na antyczne. Mogą to być misternie wykonane gipsowe posążki, mosiężne świeczniki i obrazy w drewnianych ramach.

Kolor drewna jaki najczęściej jest wybierany przez miłośników stylu Empire to polerowany jasny mahoń ze złotymi dodatkami. Był on lakierowany na biało lub czarno. Wśród kolorów tapicerki i tkanin dominuje czerwień, czerń i złoto. Dziś często stawiamy na wystrój bardziej surowy, którego głównym akcentem jest biel połączona z ciemnym naturalnym drewnem.

By urządzić salon bądź sypialnię w stylu Empire, nie muszą wcale Państwo sięgać po kosztowne antyki. Możemy przygotować na zamówienie charakterystyczne meble z litego drewna nawiązujące zdobieniami i rozmachem. Jeśli zdecydowali się Państwo na salon w stylu Empire, wiele dodatków można pominąć, lecz nieodłącznym elementem takiego pomieszczenia jest bogato zdobiony szezlong, misterna komoda i ciężkie wzorzyste zasłony. Efektu dopełnią dekoracje takie jak poduszki, wazony, dywany i oprawione w drewniane ramy lustro.

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje, postaramy się spełnić wszelkie życzenia i przygotować wymarzone meble do salonu w stylu Empire. Zapraszamy do kontaktu przez e-mail bądź telefon.